#muzeyde_miyman

1 августа 2022 года

Muzeyde_miyman
Búgin Qaraqalpaqstan Respublikası I.V.Savickiy atındaǵı mámleketlik kórkem óner muzeyinde aktyor, yurist Otabek Mahkamov miymanda boldı hám muzey direktori T.K.Mkrtichev penen ushırastı. Ushrasıw dawamında O.Mahkamov muzeyge óziniń «Yuksalish sari, tasodif bo'lmagan 100 ta uchrashuv»  atlı kitabın sawǵa etti. Sonday-aq, ol kitapta Qaraqalpaqstan Respublikası I.V.Savickiy atındaǵı mámleketlik kórkem óner muzeyi haqqında da jazılǵanlıǵın aytıp ótti. Óz gezeginde muzey direktorı Otabek Mahkamovqa muzey tiykarın salıwshısı I.V.Savickiyǵa baǵıshlanǵan  "Savickiydi eske alıp" atlı kitabın sawǵa etti. Ushırasıwdan soń miymanǵa muzey ekspoziciya zalları boylap arnawlı ekskursiya shólkemlestirildi.

Muzeyda_mehmon
Bugun Qoraqalpog'iston Respublikasi I.V. Savitskiy nomidagi davlat san'at muzeyida taniqli aktyor, huquqshunos Otabek Mahkamov mehmonda bo'ldi va muzey direktori T. Mkrtichev bilan uchrashdi. Uchrashuv davomida O. Mahkamov  muzeyga o'zining «Yuksalish sari, tasodif bo'lmagan 100 ta uchrashuv» nomli kitobini sovg'a qildi. Shuningdek, u kitobda Qoraqalpog'iston Respublikasi I.V. Savitskiy nomidagi davlat san'at muzeyi haqida ham yozilgan joylari borligini takidladi. O'z navbatida muzey direktori Otabek Mahkamovga muzey asoschisi I.V.Savitskiyga bag'ishlangan “Savitskiyning xotiralari” nomli kitobini sovg'a qildi.  Uchrashuvdan so'ng mehmonga muzey ekspozitsiya zallari bo'ylab maxsus ekskursiya tashkillashtirildi.

<< Выставка "Память о Воде"    #Каракалпакские_художники >>