"Ashıq esikler kúni"

5 июня 2022

Búgin Qaraqalpaqstan Respublikası I.V. Savickiy atındaǵı mámleketlik kórkem óner muzeyinde "Ashıq esikler kúni" bolıp ótpekte." Ashıq esikler kúni" sheńberinde 1-iyun "Xalıqaralıq balalar kúni"ne baǵıshlanǵan "Muzey balalar názerinde" atamasındaǵı ruwxıy aǵartıwshılıq ilaj ótekerildi. Ilajda  belgili Qaraqalpaq xudojnigi I. Jolımbetov súwretke qızıǵıwshı mektep oqıwshıları ushın  sheberlik sabaqların ótkermekte. Sonday-aq muzey kino zalında miymanlar ushın  muzey haqqında hújjetli filmler qoyıp berilmekte.

Bugun Qoraqalpog'iston Respublikasi I.V.Savitskiy nomidagi davlat san'at muzeyida “Ochiq eshiklar kuni” o'tkazilmoqta. 1-iyun «Xalqaro bolalarni ximoya qilish kuni»ga bag'ishlangan  «Muzey bolalar nigohida»  nomli ma'naviy–ma'rifiy tadbir o'tkazilmoqda. Tadbirda taniqli Qoraqalpoq rassomi I. Jolimbetov ijodga qiziquvchi maktab oquvchilari uchun mahorat darslarini o’tmoqta. Shuningdek, muzey kino zalida mehmonlar uchun muzey haqida hujjatli filmlar nomoyish etmoqda.

Barchani muzeyga taklif etemiz!!!

<< #Ilaj   #Объявление >>