#Ilaj

4 августа 2022 года

Búgin 4-avgust kúni Qaraqalpaqstan Respublikası I.V.Savickiy atındaǵı mámleketlik kórkem óner muzeyi tiykarın salıwshısı hám birinshi direktorı I.V.Savickiydiń tuwılǵan kúni  músásibeti menen muzey jámááti Savickiydiń qabirin ziyaratlawǵa barıp qabirine gúller qoyılıp,  onıń xalqımizǵa qaldırǵan biybaha miyrası, muzey ushın islegen miynetleri  jáne bir márte eske alınıp quran oqıldı.

Bugun 4-avgust kuni Qoraqalpog’iston Respublikasi I.V.Savitskiy nomidagi davlat san’at muzeyi asoschisi va birinchi direktori I.V.Savitskiyning tavallud topgan kuni munosabati bilan  muzey direktori va xodimlari Savitskiyning qabriga ziyoratga borib  gullar qoyilib,  uning xalqimiz uchun qoldirgan bebaho merosi, muzey uchun qilgan mehnatlari  yana bir bor eska olinib duolar oqildi.

<< #Ilaj   #Встреча >>