Путешествие в музей

22 августа 2022 года

2022-jılı 21-avgust kúni "Jańa Ózbekstanda el aziz insan aziz" uranı astında Mádeniyat festivalı qatnasıwshıları Qaraqalpaqstan Respublikası I.V. Savickiy atındaǵı mámleketlik kórkem óner muzeyinde miymanda boldı. Kelgen miymanlarǵa muzeyimizdiń biybaha eksponatları jaylasqan ekspoziciya zalları boylap ekskursiya shólkemlestirildi. Miymanlar muzeydi tamashalawdan alǵan unamlı tásirlerin muzey pikirler hám usınıslar kitabına jazıp qaldırdı.

2022-yil 21-avgust kuni "Yangi O'zbekistonda el aziz inson aziz" shiori astida Madaniyat festivali ishtirokchilari Qoraqalpog'iston Respublikasi I. V. Savitskiy nomidagi davlat san'at muzeyida mehmonda bo'ldi. Kelgan mehmonlarga muzeyimizning bebaho eksponatlari joylashgan ekspozitsiya zallari bo'ylab ekskursiya tashkillashtirildi. Mehmonlar muzeyni tomosha qilishdan olgan tasurotlarini muzey faxriy mehmonlar kitobiga yozib qoldirdi.

<< Мастер классы для детей    Quraq quraw óneri. >>