#Lekciya "Internet tarmaqlarınan paydalanıw mádeniyatı hám informaciya qáwipsizligi"

6 марта 2022

Qaraqalpaqstan Respublikasi I.V. Savickiy atindaǵı mámleketlik kórkem óner muzeyinde «Internet tarmaqlarınan paydalanıw mádeniyatı hám informaciya qáwipsizligi» atamasında lekciya bolıp ótti.

Lekciyanı muzeydiń “Informacion texnologiyalar hám redakciya bólimi” qániygesi Aygul Erkabulova tıńlawshılarǵa internet tarmaqlarınan paydalanıwda informaciya qawipsizligi haqqında keń túsinik berdi. Soraw-juwaplarǵa bay bolıp ótken lekciyadan tıńlawshılar ózlerine kerekli maǵlıwmatlardı aldı.

Qoraqalpog'iston Respublikasi I. V. Savitskiy nomidagi davlat san'at muzeyida «Internet tarmoqlaridan foydalanish madaniyati va axborot xavfsizligi» nomli ma'ruza bo'lib o'tdi.

Ma'ruzani muzeyning “Axborot texnologiyalari va tahririyat bo'limı” mutaxasissi Aygul Erkabulova tinglovchilarga internet tarmoqlaridan foydalanishda axborot xavfsizligi haqida keng tushincha berdi. Savol-javoblarga boy bo'lib o'tgan ma'ruzadan tinglovchilar o'zlariga kerakli ma'lumotlarni oldi.

<< Презентация книги Богословской И.В "Сборник воспоминаний о Т.А. Жданко"    Каракалпаские_художники >>