#Путешествие_в_музей

08 апреля 2022 г

Búgin Qaraqalpaqstan Respublikası I.V.Savickiy atındaǵı mámleketlik kórkem-óner muzeyine Qaraqalpaqstan Respublikasınıń Taxtakópir, Shımbay, Kegeyli, Qanlıkól, Ámiwdárya rayonlarınan mektep oqıwshıları miymanda boldı. Kelgen oqıwshılarǵa muzey ekspoziciya zalları boylab ekskursiyalar shólkemlestirildi.

Esletip ótemiz, Ózbekstan Respublikası Ministrler Kabinetiniń 2014-jıl 11- iyuldaǵı 189-sanlı qararına muwapıq balalar hám óspirimlerdiń mádeniy-tariyxiy miyrastan paydalanıw hám olar menen tanısıw imkaniyatın keńeyttiriw maqsetinde hápteniń siyshembi hám juma kúnleri 18 jasqa shekemgi bolǵan balalar hám olarǵa joldaslıq qılıwshı ata-anaları (yaki olardıń ornın basıwshı shaxslar) muzey ekspoziciyalarına biypul kiritiledi.

#Muzeyga_sayohat
Bugun Qoraqalpog'iston Respublikasi I.V.Savickiy nomidagi davlat sa’nat muzeyida Qoraqalpog'iston Respublikasining Taxtako'pir, Chimboy, Kegayli, Qonliko'l, Amudaryo tumanlaridan maktab o'quvchilari mehmonda bo'ldi. Kelgan o'quvchilarga muzey ekspozitsiya zallari bo'ylab ekskursiyalar tashkillashtirildi.

Eslatib o'tamiz, O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2014 yil 11 iyuldagi 189-sonli qaroriga muvofiq bolalar va o'spirinlarning madaniy-tarixiy merosdan foydalanish va ular bilan tanishish imkonini kengaytirish maqsadida haftaning seshanba va juma kunlari 18 yoshgacha bo'lgan bolalar va ularning ota-onalari (yoki ularning o'rnini bosuvchi shaxslar) muzey ekspozitsiyalariga bepul kiritiladi.

<< Автопортрет    Презентация книги Богословской И.В "Сборник воспоминаний о Т.А. Жданко" >>