Teatr hám muzey

01 Февраль 2023

Qaraqalpaqstan Respublikası I.V.Savickiy atındaǵı mámleketlik kórkem óner muzeyinde muzeydi tamashalawǵa kelgen mektep balaları ushın Qaraqalpaq mámleketlik quwırshaq teatrı dóretiwshi jámááti tárepinen “Qırıq qız” atamasındaǵı saxnalıq kórinis shólkemlestirildi.
Saxnalıq kórinisten soń balalar ushın muzey balalar xanasında hár túrli interaktiv oyınlar shólkemlestirildi.

Qoraqalpog’iston Respublikasi I.V.Savitskiy nomidagi davlat san’at muzeyida muzeyni tamosha qilishga kelgan maktab bolalari uchun Qaraqalpoq Qug’irchoq teatri ijodkorlari tamonidan “Qiriq qiz” nomli saxna ko’rinishlari tashkillashtirildi.
Saxna ko’rinishidan so’ng bolalar uchun muzey bolalar xonasida har xil interfaol o’yinlar tashkillashtirildi.

<< Lekciya   DAǴAZA >>