Ashıq esikler kúni

11 ноября 2022 года

2022-jıl 11-noyabr kúni Qaraqalpaqstan Respublikası I.V.Savcikiy atındaǵı mámleketlik kórkem óner muzeyinde “Nuraniyler ushın turizm aylıǵı” sheńberinde “Basıp ótken jıllarım-meniń baylıǵım” atlı ilaj shólkemlestirildi. Iljada Ámiwdárya rayonınan kelgen nuraniyler, Nókis qalası 1-sanlı Esjan baqsı atındaǵı balalar muzika hám kórkem óner mektebi hám Nókis qániygelestirilgen mádeniyat mektebi oqıwshıları qatnastı. Miymanlar ushın talantlı mektep oqıwshıları atqarıwında qaraqalpaq milliy qosıqları aytılıp saxnalıq kórinisler shólkemlestirildi. Ilaj sońında qatnasıwshılar “Maqtaw jarlıǵı” menen sıylıqlanıp, nuraniyler ushın muzeyimizdiń ájáyip eksponatları jaylasqan zalları boylap ekskursiya ótkerildi.

2022 yil 11 noyabr kuni Qoraqalpog’iston Respublikasi I.V.Savitskiy nomidagi davlat san’at muzeyida “Nuroniylar uchun turizm oyligi” doirasida “Bosib o’tkan yillarim- mening boyligim” nomli tadbir tshkillashtirildi. Tadbirda Amudaryo tumanidan kelgan nuroniylar, Nukus shaxar 1-sonli Esjan baxshi nomidagi bolalar musiqa va san’at maktabi va Nukus iqtisoslashtirilgan madaniyat maktabi o’quvchilari qatnashdi.

Mehmonlar uchun talantli maktab o’quvshilari ijrosida qoraqalpoq milliy qo’shiqlari aytilib saxnalik ko’rinishlar tashkillashtirildi. Tadbir so’ngida qatnashuvchilar “Maqtov yorlig’i” bilan tag’dirlanib, nuroniylar uchun muzeyimizning ajoyib eksponatlari joylashgan zallari bo’ylab ekskursiya o’tkazildi.

<< Ilaj   В древнем Самарканде открылась выставка "Краски Узбекистана". >>