Sheberlik sabaǵı

3 fevral 2023

2023-jıl 3-fevral kúni Qaraqalpaqstan Respublikası I.V.Savickiy atındaǵı mámleketlik kórkem óner muzeyinde muzeydiń súwretlew óneri bólimi tárepinen shólkemlestirilgen “Balalar klubı”nıń birinshi sabaǵı bolıp ótti.
Sabaq barısında balalarǵa súwretti qaǵazǵa durıs jayǵastırıw haqqında túsinik berildi. Sonday-aq balalar bul sabaqta G.Jeglovtıń “Qawın menen ǵarrı” dóretpesin salıwdı basladı. Bul dóretpeniń dawamın keyingi sabaqta guash hám akvarel boyawlarında dawam ettiredi.

2023 yil 3 fevral kuni Qoraqalpog’iston Respublikasi I.V.Savitskiy nomidagi davlat san’at muzeyida muzeyning tasviriy san’at bólimi tomonidan tashkillashtirilgan “Bolalar klubi”ning birinchi darsi bo’lib ótdi.
Bolalar dars davomida tasvirni qog’ozga to’g’ri joylashtirish haqida tushunchaga ega bo’lishdi. Shu jumladan ushbu darsda bolalar G.Jeglovning “Qovun bilan chol” asarini chizishni boshlashdi. Ushbu asarning davomini keyingi darsda guash va akvarel bo’yoqlarida davom ettirishadi.

<< DAǴAZA   Muzeyge sayaxat >>