Muzeyge sayaxat

3 февраль 2023

2023-jıl 3-fevral kúni Qaraqalpaqstan Respublikası I.V.Savickiy atındaǵı mámleketlik kórkem óner muzeyinde Ózbekstan Respublikası xalıqaralıq Islam akademiyası janındaǵı Qániygelik arttırıw orayınıń Qaraqalpaqstan Respublikası aymaqlıq filialında oqıp qániygeligin asırıp atırǵan imam-hatipler miymanda boldı. Kelgen miymanlarǵa muzey ekspoziciya zalları boylap arnawlı ekskursiyalar shólkemlestirildi.

2023-yil 3-fevral kuni Qoraqalpog‘iston Respublikasi I.V.Savitskiy nomidagi davlat san’at muzeyida O'zbekiston Respublikasi xalqaro Islom akademiyasi yonidagi Mutaxasisligini oshirish markazining Qoraqalpog'iston Respublikasi hududiy filialida o'qib mutaxasisligini oshirayotgan imom-hatiplar mehmonda bo'ldi. Kelgan mehmonlarga muzey ekspozitsiya zallari bo’ylab maxsus ekskursiya tashkillashtirildi.

<< Sheberlik sabaǵı   Muzeyge sayaxat >>