#Объявление

23 мая 2022

#Dag'aza
2022- jıl 24-may kúni saat 11.00 de Qaraqalpaqstan Respublikası I.V. Savickiy atındaǵı mámleketlik kórkem óner muzeyiniń 2-blok imaratında muzeydiń Súwretlew óneri bólimi baslıǵı Aytmuratova Aqsungúldıń Muzeyde dóretpeleri saqlanıp atırǵan Ekinshi jáhán urısına qatnasqan xudojniklerge baǵıshlanǵan "Avangard-aldınǵı qatardaǵı ásker" atamasındaǵı lekciya bolıp ótetuǵınlıǵın málim etip bildiremiz.

Bársheni lekciyaǵa mirát etemiz.

#E'lon

2022 yil 24 may kuni Qoraqalpog’iston Respublikasi I.V. Savitskiy nomidagi davlat san’at muzeyining 2 blok imoratida muzeyning Tasviriy san'at  bo’limi boshlig’i Aqsungul Aytmuratovaning muzeyda asarlari saqlanayotgan Ikkinchi jahon urushida qatnashgan rassomlarga bag'ishlangan "Avangard-oldingi qator jangchisi" nomli ma'ruza bo'lib o'tishini ma'lum qilamiz.

Barcha san'atsevarlarni ma'ruzaga taklif qilamiz.

#Объявление

24 мая 2022 года в 11.00 в здании 2 блока Государственного музея искусств Республики Каракалпакстан им. И.В. Савицкого состоится лекция заведующего отделом изобразительного искусства Аксунгуль Айтмуратовой под названием "Авангард-бойцы передового отряда", посвященная художникам Великой Отечественной войны.

Приглашаем всех любителей искусства на лекцию!

#Announcement

May 24, 2022 at 11.00 in the building of the 2 block of the State Museum of Arts of the Republic of Karakalpakstan named after. I.V. Savitsky will host a lecture by the head of the fine arts department Aksungul Aitmuratova entitled "Soldiers of Avant-garde Front", dedicated to the artists of the Great Patriotic War.

We invite all art lovers to the lecture!

<< #Ilaj   Делегация Посольства Казахстана в Узбекистане >>