#Muzeyge_sayaxat

21 мая 2022

#Muzeyge_sayaxat

2022-jıl 21-may kúni Qaraqalpaqstan Respublikası I.V. Savickiy atındaǵı mámleketlik kórkem óner muzeyinde Tashkent Medicina institutınıń 1988-jılǵı pitkeriwshileri  miymanda boldı. Kelgen miymanlarǵa muzeyimiz ekspoziciya zalları boylap arnawlı ekskursiya shólkemlestirildi. Miymanlar muzeydi tamashalawdan alǵan unamlı tásirlerin muzeydiń pikir hám usınıslar kitabına jazıp qaldırdı.

#Muzeyga_sayohat

2022 yil 22 may kuni Qoraqalpoǵiston Respublikasi I.V. Savitskiy nomidagi davlat san'at muzeyida Toshkent Tibbiyot unstituning 1988 yilgi bitiruvchilari mehmonda bo'ldi. Kelgan mehmonlar uchun muzey ekspozitsiya zallari bo'ylab maxsus ekskursiya tashkillashtirildi. Muzeyni tomosha qilishdan olgan ijobiy taasurotlarini muzeyning fikr va takliflar kitobiga yozib qoldirdi.

<< Делегация Посольства Казахстана в Узбекистане   Репортаж директора музея Т.К. Мкртычева на телеканале РБК >>