Saxnalıq kórinis

21 декабря 2022

2022-jıl 21-dekabr kúni Qaraqalpaqstan Respublikası I.V.Savickiy atındaǵı mámleketlik kórkem óner muzeyinde Ózbekstan Respublikası Prezidentiniń 2022-jıl 27-maydaǵı PQ-261-sanlı qararı 6-qosımshası 17.1-bántine muwapıq hám 3-dekabr “Xalıq aralıq imkaniyatı sheklengenler kúni” múnásibeti menen “Mexr-múriwbet aylıǵı” sheńberinde Qaraqalpaq mámleketlik quwırshaq teatrı hám Ózbekstan arnawlı Olimpiyada jámiyeti birlespesi Qaraqalpaqstan Respublikası bólimi menen birgelikte imkaniyatı sheklengen mektep balaları ushın “Ertekler eline sayaxat” atamasında saxnalıq kórinis shólkemlestirdi. Ilajdan soń balalarǵa jańa jıl sawǵaları berildi hám muzey ekspoziciya zalları boylap arnawlı ekskursiya ótkerildi.

________

2022-yil 21-dekabr kuni Qoraqalpog'iston Respublikasi I.V. Savitskiy  nomidagi  davlat san'at muzeyida O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 27-maydagi PQ-261-son qaroridagi 6-ilova 17.1-bandida  belgilangan  vazifalar  ijrosini  ta'minlash maqsadida va 3-dekabr “Xalqaro nogironligi bo’lgan shaxslar kuni” munosabati bilan “Mehr-muruvvat oyligi” doirasida Qoraqalpoq davlat qo’g’irshoq teatri va O’zbekiston maxsus Olimpiyada jamoat  birlashmasi Qoraqalpog'iston Respublikasi bo’limi bilan birgalikda imkoniyati cheklangan bolalar uchun “Ertaklar eliga sayoxat” nomli saxna ko’rinishini namoyish etdi. Namoyishdan so’ng bolalarga yangi yil sovg’alari berildi va muzey ekspozitsiya zallari bo’ylab maxsus ekskursiya tashkillashtirildi.

<< Lekciya   “Milliy merosga mening hissam” >>