#Ilaj

26 июля 2022 года

2022-jıl 26-iyul kúni Qaraqalpaqstan Respublikası I.V.Savickiy atındaǵı mámleketlik kórkem óner muzeyinde Konstituciyalıq komissiya tárepinen tayarlanǵan Ózbekstan Respublikası Konstituciyasına kiritilip atırǵan ózgerisler hám qosımshalardıń tiykarları hám mazmun-mánisin keń jamiyetshilikke túsindiriwge baǵıshlanǵan ushırasıw bolıp ótti. Ilajda Adillik Ministrliginiń bas máslahatshisi N.Qutlımuratova shıǵıp sóylep qatnasıwshılarǵa Konstituciyaǵa kiritilip atırǵan ózgerisler hám qosımshalardıń mazmun-mánisi haqqında hám referendum ótkeriw tártibi boyınsha  keń túsinik berdi. Soraw juwaplarǵa bay bolǵan ushırasıwda muzey xızmetkerleri  ózlerin qızıqtırǵan sorawlarǵa juwaplar aldı.

2022 yil 26 iyul kuni Qoraqalpog'iston Respublikasi I.V.Savitskiy nomidagi davlat san'at muzeyida Konstitutsiyaviy komissiya tomonidan tayyorlangan O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasiga kiritilayotgan o'zgarishlar va qo'shimchalarning asosi va mazmun-mohiyatini keng jamoatchilikga tushintirishga bag'ishlangan uchrashuv bo'lib o'tdi. Uchrashuvda Adliya Vazirligining bosh maslahatchisi N. Qutlımuratova  ishtrokchilarga Konstitutsiyaga kiritilayotgan o'zgarishlar va qo'shimchalarning mazmun-mohiyati haqida va referendum o'tkazish tartibi bo'yicha keng tushincha berdi. Savol javoblarga boy bo'lgan uchrashuvda muzey xodimlari  o'zlarini qiziqtirgan savollarga javoblar oldi.

<< #Каракалпакские_художники   Qoraqalpoq erkaklarining belbog'lari. >>