14-yanvar Watan qorǵawshıları kúni

14 января 2022

Qaraqalpaqstan Respublikası I.V. Savickiy atındaǵı mámleketlik kórkem óner muzeyi jámááti 14-yanvar Watan qorǵawshıları kúni hám Ózbekstan Respublikası Qurallı kúshleri dúzilgenine 30 jıl tolıwı múnásibeti menen taraw xızmetkerlerin hám pútkil watan qorǵawshıların bayram menen shın kewilden qutlıqlaydı, shańaraǵıńızǵa tınıshlıq, bekkem den-sawlıq tileymiz. Watandı qorǵaytuǵın mártler bar eken elimiz abat bolıp kúnnen kúnge gúllenip rawajlanadı.

Watan aldındaǵı iygilikli jumıslarıńızda talmas kúsh ǵayrat tileymiz!!!

Qoraqalpog'iston Respublikasi I. V. Savitskiy nomidagi davlat san'at muzeyi jamoasi 14-yanvar Vatan himoyachilari kuni va O'zbekiston Respublikasi Qurolli kuchlari tashkil etilganining 30 yil to'lishi munosabati bilan soha xodimlarini va butun vatan himoyachilarini bayram bilan chin dildan tabriklaydi, oilangizga osoyishtalik, sog’lik-salomatlik tilaymiz. Vatanni himoya qiladigan mardlar bor ekan elimiz obod bo'lib kundan kunga gullanib rivojlanadi.

Vatan oldidagi xayrli ishlaringizda kuch g’ayrat tilaymiz!!!

<< #каракалпакская_национальная одежда   Watan qorǵawshılar kúnine baǵıshlanǵan ushrasıw ótkerildi. >>